170

(27)

WRESTLERS

(27)

WT
(seed)
SCHOOL NAME YR 2019 2018 RESULTS IMPORTANT H2H
RECORD TOURNAMENT SEC ST
170
(1)
Castro Valley Isaac Morris 11 21 - 7 Bay Area-1
lou bronzan-2
Temecula-5
6
170
(2)
Bellarmine Zane Hake 11 18 - 3 5 Ranked 2 in CCS
1st Half moon bay
2nd Aptos Classic
2nd Overfelt
170
(3)
Northgate Nic Le Sieur 10 26 - 5 Puma Classic-6
Mat Classic-2
Joe Rios Memorial-3
Pirate Invitational-1
Bill Martell Invite-3
8 W Richardson (Gran) by pin
1-1 with Wade (Foothill) W by pin
L 10-7
170
(4)
San Leandro Callan Ivy 11 26 - 5 Rick Swift Memorial Ironman-1
Bay Area Invite-1
Mat Classic-3
Kermit Bankson Invite-1
Costa (Newark) W 4:27
Williams (Healdsb.) L 12-8
Mettler (Northgate) L 9-0
170
(5)
Pittsburg Travis Laui 12 23 - 9 Puma Classic-7
Pirate Invitational-1
Bill Martell Invite-5
Tim Brown Memorial-7
Bay Area Invite-4
170
(6)
Healdsburg Ethan Williams 12 23 - 3 Puma Classic-2
Joe Rios Memorial-2
Healdsburg Duals-1
Green and Gold-3
L Alves (Heritage) 15-7
L Ownby (Durham) 10-5
L Bossert (Las Lomas) Fall
W Henson (Benicia)
W Chapman (Vacaville) Fall
W Couchman (Turlock) 8-2
170
(7)
Heritage Caesar Borela 12 24 - 4 Green and Gold-3
Black Living Water-1
Lou Bronzan Invite-3
Jim Root Classic-1
170
(8)
Antioch Kenny Valencia 12 21 - 9 Tiger Invitational-2
Green and Gold-4
Healdsburg Duals-2
Lou Bronzan Invite-8
Nor Cal Beast-4
Pinned-Morris liberty
170 Birmingham Frankie Guerra 12 22 - 9 Turkey duals-2
Black water classic-2
Montclair-3
170 Foothill Sam Wade 11 19 - 9 Bill Martell-6
Lou Bronzan-6
Mat Classic-3
Puma-4
Tied for 3rd at Mat Classic
Beat Nic Le Sieur (Northgate) Dec 10-7
170 Granada Ian Richardson 10 15 - 9 Mat Classic-5
Curt Mettler-6
Redwood Rumble-1
170 Clovis Christian Smith 9 15 - 10 Redwood-2
Los Banos-3
CA Coast Classic-7
170 Redwood Michael Fitzsimmons 11 13 - 10 Kermit Bankson Invite-5
Mat Classic-6
Redwood Rumble-2
170 Maria Carrillo Damian Hermosillo 12 12 - 8 Puma Classic-5
Sutter Lions Invite-5
H2H win Campos (WIn)
170 Mission San Jose Matthew Melnykov 11 12 - 6 Rick Swift Memorial Ironman-1
Bay Area Invite-6
170 Albany Isaac Salzman 11 8 - 5
170 Las Lomas Jake Erbez 12 8 - 6 San Ramon Valley Invite-5
Bill Martell Invite-7
170 Palo Alto Aidan Gans 12 8 - 2 Bay Area Invite-4
170 Livermore Daniel Ortiz 12 7 - 13
170 Windsor Jacob Campos 10 7 - 13
170 Campolindo Ethan Baxter 12 6 - 4
170 California Alexander Van Diggelen 11 5 - 8
170 Branham Charlie Pappalardo 10 5 - 4 Jim Root Classic-7
170 Wilcox Tyler Rowland 11 4 - 2 Bianchini-7
170 Deer Valley Kevin Foster 11 3 - 5
170 Shafter Rafael Zamudio 12 0 - 0 Kern County Invite-4
170 Washington Noah Russell 11 0 - 1 Been out all season due to injury.